Презентація книжки Віктор Мішалов «Харківська бандура: ґенеза і розвиток українського народного інструменту» (Харків, 2014)

October 10, 2015


Віктор Мішалов

Монографія Віктора Мішалова «Харківська бандура» є чи не першим науковим виданням в історії українського мистецтвознавства, яку присвячено маловивченій темі — ґенезі і розвитку виконавства на харківській бандурі. Праця ґрунтується на унікальних документах та наукових матеріялах, виявлених автором як на теренах України, так і у митців української діяспори Австралії, Північної та Південної Америк. Узагальнюючи багатий фактологічний матеріял та аналізуючи його у історико-культурній та музикознавчій площинах, автор повертає у вітчизняну науку достеменне знання про історію бандурного виконавства в Україні.


«Харківська бандура»

(щоби переглянути презентацію просимо натиснути тут)


Віктор Мішалов

Українська музика та зукозапис.
Віктор Мішалов – Бандура. Українська інструментальна музика.
Опубліковано у Yevshan Records

Віктор Мішалов грає на бандурі

Віктор Мішалов

Гнат Хоткевич грає на бандурі у фільмі “Назар Стодоля”

Єдиний відомий на сьогодні відеозапис гри Гната Хоткевича, здійснений під час зйомок фільму “Назар Стодоля”, в Одесі, у 1936 році. Звучать частини пісень “Ой на горі вогонь горить” та “Киселик” в авторських обробках. Гнат Хоткевич грає “харківським способом” на своїй улюбленій діатонічній старосвітській бандурі, з якою не розлучався впродовж всього життя.

Тривають пошуки плівки із записом цілого сольного концерту Гната Мартиновича, що був записаний того ж року на Одеській кінофабриці.