Презентація нового видання Святослав Гординський “На переломі епох: літературознавчі статті, огляди, есеї, рецензії, спогади, листи”

May 7, 2005

Відбулася зустріч із письменником Романом Лубківським Повноважним і Надзвичайним Послом України, професором Львівського Національного університету ім. Івана Франка, почесним Головою львівської “Просвіти”, який презентував нове видання книжки Святослава Гординського “На переломі епох: літературознавчі статті, огляди, есеї, рецензії, спогади, листи”.

Пресове Повідомлення
До 100-річчя від дня народження
Святослава Гординського
(1906-1993)

У грудні наступного року виповнюється 100 років від дня народження художника, поета, перекладача і літературознавця, культоролога Святослава Гординського.

Його багатогранна літературно-мистецька спадщина, велика громадська діяльність набуває щораз більшої популярності в Україні. Про це, зокрема свідчать численні публікації, виставки, регулярні наукові конференції, за підсумками яких Львівська академія мистецтв випускає спеціяльні збірники. Після видання поетичних та перекладних творів С. Гординського, котрі вийшли у видавництвах Львова і Києва, нещодавно увагу привернув поважний том літературознавчих праць, статтей, рецензій та есеїв, що їх видало у серії “Ad Fontes-До джерел” видавництво “Світ”.

Упорядник і науковий редактор книжки С. Гординського “ На переломі епох” лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, відомий державний і громадський діяч Роман Лубківський віддав цій роботі багато років, особисто консультуючись із бл.п. Святославом Гординським ще за його життя.

Після смерті письменника упорядник розшукав у малодоступних сьогоднішньому читачеві виданнях (переважно 30-х і 40-50-х років) численні публікації, які є важливими, як з пізнавального, так і з практичного боку, оскільки дозволяють бачити українське літературне життя на батьківщині та за її межами як цілісний процес, дають підставу стверджувати його тяглість та історичну перпективність.

У зв’язку із ювілеєм, що наближається, у Львові організовано комітет для широкого відзначення ювілею Святослава Гординського. У рідному його місті – в Коломиї, у Львові та на Тернопільщині, а потім у Києві планується провести літертурно-мистецькі Академії, відкрити виставки та встановити меморіяльні таблиці, пов’язані з життям і творчістю визначного Майстра.

Передбачається також під патронатом Президента України вшанувати пам’ять Святослава Гординського у Відні, Парижі, Римі, Нью-Йорку, Торонті. З-поміж цього – заходи під егідою ЮНЕСКО, за сприяння Посольства України в США, Постійного Представництва України при ООН.

Упорядник книжки щиро вдячний дочкам Святослава Гординського – вельмишановним п. Ладі (Париж) та п. Ларисі (Бостон) Гординським, дружині брата Володимира – п. Тамарі Гординській (Лівінґстон, Нью-Джерзі).

Сьогоднішня презентація нового видання Святослава Гординського відбувається також завдяки великій увазі і допомозі Президента Світової Ради НТШ професора Леоніда Рудницького, голови НТШ в Америці д-р Лариси Онишкевич та голови НТШ в Україні професора Олега Романова.

Нью-Йорк, 7 травня 2005 р.

Роман Лубківський
Роман Лубківський і Леонід Рудницький Ольга Кузьмович
Леонід Рудницький Тарас Гунчак

Василь Махно, Роман Лубківський, Ольга Кузьмович,
Лариса Онишкевич, Леонід Рудницький і Тарас Гунчак