Звернення загальних зборів співробітників Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка до усіх співробітників НАН України, науковців та викладачів вузів України

November 28, 2004

Співробітники Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України за підтримки науковців Інституту української мови НАН України рішенням загальних зборів, які відбувалися 24 листопада 2004 р., визнали дії влади і Центральної виборчої комісії з проведення другого туру всенародного голосування з виборів Президента України 21 листопада 2004 р. такими, що не відповідають Конституції України, її чинному законодавству а також міжнародним стандартам.

Співробітники академічних інститутів НАН України вважають попередньо оголошені результати про перемогу в другому турі виборів президента України Януковича В.Ф. недійсними, оскільки в ряді регіонів України застосовувались протизаконні та протиправні методи проведення виборів і підрахунок голосів був грубо сфальсифікований.

Співробітники академічних інститутів НАН України наголошують на необхідності термінового перегляду рішення ЦВК з результатів всенародного голосування і вибору Президента України 21 листопада 2004 р. з метою скасування незаконного рішення в тих дільницях і округах, де вибір відбувався з грубими порушеннями Закону України про вибори Президента України, і усунення всіх порушень, яких припустилася ЦВК при підведенні підсумків голосування. Звертаючись до Президента України Л.Д.Кучми, Голови Верховної Ради В.М.Литвина, Верховного Суду України, вимагаємо :

1. Вжити всіх необхідних заходів супроти фальсифікації результатів виборів.
2. Вжити всіх необхідних заходів, щоб не допустити введення надзвичайного стану в Україні.
3. Забезпечити легітимне передання влади всенародно обраному президенту України Віктору Андрійовичу Ющенку.