Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Свіжим оком: Шевченко для сучасного читача | With Fresh Eyes: Shevchenko for the Contemporary Reader

February 5, 2022 @ 12:00 pm - 2:00 pm

Volodymyr Dibrova, Maria Shuvalova, Oleksandr Boron, Maria Kinovych

Тарас Шевченко має багато імен (від патетичного Кобзаря до дружнього Ше) й він постійно присутній у нашому повсякденні (від шкільних підручників до трендів у Тік Ток) . Він є однією з найбільш знаних українських постатей у світі, про що ми чули вже не раз. Що може спонукати нас до читання Шевченка? Може для того, щоби з’ясувати, чому його твори, написані понад 200 років тому, і досі мають такий потужний вплив? Ця книжка дає просту та переконливу відповідь.

 

Володимир Діброва – письменник, перекладач, літературознавець. Лауреат  премії ім. М. Лукаша (1991) за переклад роману С. Беккета “Уот” та премії Української служби Бі-Бі-Сі (2007) за роман “Андріївський узвіз”. Переклав українською мовою твори Г. Д. Торо, С. Беккета, Е. Йонеско та “Бойню номер п’ять” К. Воннеґута (у співавторстві з Лідією Дібровою). Автор книжок “Тексти з назвами і без назв” (Молодь, 1990), “Пісні Бітл”, (Альтернатива, 1991), “Збіговиська” (Критика, 1999), “Вибгане” (Критика, 2002), “Довкола столу”, (Факт, 2005), “Андріївський узвіз” (Факт, 2007), “Правдиві історії” (Факт, 2010), “Чайні замальовки” (Пульсари, 2012), “Переказки” (Комора, 2013), “Чотири, три, два, один” (Лаурус, 2016), “Нове, сиве, різне” (Смолоскип, 2018), “Куліш” (Український пріоритет, 2019). Твори В. Діброви були перекладені та опубліковані в Німеччині, Польщі, Угорщині, Шотландії, Канаді та США.

 

Марія Шувалова – літературознавиця, викладачка Національного університету «Києво-Могилянська Академія», фулбрайтівська стипендіатка, разом з Ольгою Полюхович співзасновниця громадської організації «Нова українська академічна спільнота».

 

Олександр Боронь – доктор філологічних наук, завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України. Член Наукового товариства ім. Шевченка. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (у складі авторського колективу). Автор чотирьох книжок, понад 150 наукових статей та рецензій; упорядник кількох видань.

 

Марія Кінович – ілюстраторка. Випускниця НаУКМА. З 2014 працювала графічною дизайнеркою, професійно займалась каліграфією. В ілюстрації працює з 2017. У сфері професійних інтересів ілюстрування книжок та комерційна реклама. Її дизайнерські роботи потрапили до коротких списків престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2020 та виставки Graphic Matters (Нідерланди).

 

Реєстрація обов’язкова і доступна тут: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Om6zBkElS02nBbS_4ir5KQ

 

Details

Date:
February 5, 2022
Time:
12:00 pm - 2:00 pm

Venue

Virtual

Organizer

Shevchenko Scientific Society
Phone:
(212) 254-5130
Email:
info@shevchenko.org
View Organizer Website