May 1, 2004
Д-р Орест Попович, заступник голови НТШ-А з інформації, мав вступне слово і представив співавторів нового видання.
Орест Попович, Василь Махно, Франк Сисин та Марк фон Гаґен |
Марк фон Гаґен |
Професор Марк фон Гаґен (Колюмбійський університет), та професор Франк Сисин (Канадський Інститут Українознавчих Студій і Колюмбійський університет) презентували нове видання КІУСу, “Culture, Nation and Identity: The Ukrainian-Russian Encounter, 1600-1945” [Культура, нація, ідентичність: українсько-російські зудари (1600-1945)], яке присвячене дослідженню українсько-російських взаємин з ХVII до першої половини ХХ століть. Ця книжка складається з наукових доповідей, прочитаних на чотирьох сесіях конференції, що відбувалися почергово в Колюмбійському й Кельнському університетах від червня 1994 до вересня 1995 рр. Ці сесії, з одного боку, були наслідком політичних подій того часу, а з другого – наукових дискусій того періоду.
Проголошення незалежности України і пізніший розпад Радянського Союзу у 1991 р. зробили українсько-російські стосунки важливим міжнародним питанням. Постання цих двох держав на руїнах радянської імперії розпочало нову, складну й неоднозначну фазу в їхніх стосунках. Оскільки Росія є і, беззаперечно, далі продовжуватиме бути важливою світовою потугою, тоді як Україна залишається найбільшою та однією з найбільш заселених держав Европи, ці стосунки набули вагомішого, ніж просто регіонального, значення.
Редактори книжки “Culture, Nation and Identity: The Ukrainian-Russian Encounter, 1600-1945”, представляючи Східньоевропейський історичний семінар Кельнського університету, Інститут ім. Гаррімана Колюмбійського університет на Канадський Інститут Українських Студій Альбертського університету, вибрали для публікації у цьому томі шістнадцять статей про українсько-російські стосунки від періоду раннього модернізму до Другої світової війни. У своїх працях науковці з Канади, Німеччини, Росії, України та США залучують різні методології для дослідження численних сфер, в яких росіяни, українці, їхні ідентичності та культури взаємовпливали. Видання книги уможливила щедра допомога Фонду Катедр Українознавства (м. Нью-Йорк).
За матеріялами Бюлетеню КІУСу, 8 Осінь 2003
Франк Сисин та Марк фон Гаґен |
Під час презентації | Марія Соневицька, референт Фонду Катедр Українознавства при Колюмбійському університеті |