March 4, 2006
Курт Левін, автор спогадів “A Journey through Illusions” (1994), під час Другої Світової війни пережив Голокост, переховуючись у монастирі оо. Студитів.
д-ра Тараса Гунчака
Тарас Гунчак промовляє вступне слово |
Курт Левін і Тарас Гунча |
Курт Левін | A Fourney Through Illusions Kurt I. Lewin Fithian Press Santa Barbara 1994 |
Фотодокументи ст.: 48-49 |
Василь Махно, Курт Левін, Тарас Гунчак і Микола Галів |
Василь Махно, о.чсвв.Гриньків, Курт Левін, владика Павло Хомницький, о.мітрат Іван Терлецький, Тарас Гунчак |
4 березня 2006 року відбулася доповідь Курта Левіна про Митрополита Андрея Шептицького та його брата Ігумена Климентія Шептицького в контексті трагічних подій Другої світової війни. Представляючи оповідача проф. Тарас Гунчак, наголосив на важливості обміну думками щодо болючих точок нашої спільної історії.
Курт Левін, народжений в Галичині, один із небагатьох, хто пережив Голокост, завдяки особистому заступнитцву ієрархів Греко-Католицької Церкви. Зокрема, у своїй книзі “Мандрівка крізь ілюзії”(A Journey Though Illusions,1994) розповів про шлях галицького єврея, йдеться про його особистий досвід, від 30-х років до сучасности. На цьому шляху найбільш трагічний період, який випав на долю Курта Левіна і його народу, це Голокост.
Власне, у доповіді Курт Левін зосередився на ролі двох духовних провідників українського народу Митрополита Андрея і його брата ігумена Климентія, подавши історичне тло та свої власні спостереження від спілкування із ними. Тема, в якій зосереджений Курт Левін ось уже кілька десятиліть, неодмінно пов’язана із українсько-єврейськими стосунками під час Другої світової війни, іменами братів Шептицьких і перспективами вияснень історичних фактів та параісторичних мітів, якими обросли за багато років історичні джерела та особисті спогади.
У дискусії піднімалися питання про беатифікацію Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького.
На зустрічі були присутні Владика Павло Хомницький, Єпископ Стемфордський, отець-мітрат Іван Терлецький та о. Григорій Гриньків, ЧСВВ.
Пресова група НТШ-А